ظهور فیسبوکی | یمانی پدیا | دانشنامه مجازی مدعیان مهدویت
نقد پیام های فیس بوک احمد بصری

ظهور فیسبوکی

نقد های فیسبوکی احمد الحسن - قسمت اول

 

ظهور فیسبوکی
ترجمه پیام احمد در فیسبوک: 

بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله الرب العالمین
درود خدا بر محمد و آل محمد و ائمه و مهدیین.
خداوند به شما اجر وفات عالم فاضل شیخ ابراهیم مغربی را بدهد. او به راستی جستجوگر حقیقت بود، مانند پیامبر خدا ابراهیم (ع). او به فراگیری مذاهب اهل سنت پرداخت، سپس به تحصیل ادیان پرداخت، سپس به تحصیل تصوف و عرفان پرداخت، سپس خداوند اراده کرد که او تشیع محمد و آل محمد (ص) را بشناسد، پس به دوازده امام از آل محمد (صلی الله علیه و آله) گروید و به آنها ایمان آورد، سپس دینش را با ایمان آوردن به دعوت مهدیین ختم به خیر کرد. خدا رحمتت کند ای شیخ ابراهیم تا آخرین لحظات عمرت از طلب علم و علم و حقیقت و حمایت از حق دست برنداشتی بیماری که در تمام عمر شریفت تو را ایجاب کرد تا به امان و امنیت رسیدی تو را از آموختن و جستجوی حق باز نداشت. سلام بر تو روزی که مادرت تو را به دنیا آورد و با وحی الهی نامت را ابراهیم گذاشت و سلام بر تو روزی که بر حق مردی و خداوند بر تو مهر نیکی زد و سلام بر تو روزی که زنده برانگیخته می شوی.

کسی که ادعای قائمیت دارد چطوراولین ظهورش در بصره است به جای مکه وکنار کعبه!!!

 

نقد فیسبوکی:

در روایات آمده است، هنگامی که حضرت مهدی ارواحنافداه در کنار کعبه ظهور می‌کنند در ابتدا پنج جمله بیان می فرمایند که سه جمله اش در مورد امام حسین علیه السلام است.
حضرت می فرمایند: ألا یا أهل العالم أنا الإمام القائم؛ألا یا أهل العالم أنا الصمصام المنتقم؛ألا یا أهل العالم إن جدّی الحسین قتلوه عطشان؛ألا یا أهل العالم إنّ جدّی الحسین علیه السّلام طرحوه عریانا؛ألا یا أهل العالم إنّ جدّی الحسین علیه السّلام سحقوه عدوانا؛ 1

حال آنکه جناب احمد اسماعیل با نام مستعار احمدالحسن که ادعا دارد مهدی و قائمِ روایات است، به جای اینکه از کنار کعبه ظهور کند، از بصره و سپس از فیسبوک طهور نموده. در اولین کلامش در فیسبوک نیز به جای اینکه حداقل سه جمله در مورد امام حسین علیه السلام بیان کند، پانزده جمله در مورد شیخ ابراهیم مغربی بیان کرده…
او در یکی ازجملاتش شیخ ابراهیم مغربی را با پیامبر اولوالعزم، حضرت ابراهیم علیه السلام مقایسه کرده و گفته: شیخ ابراهیم جستجو گر حقیقت بود مانند پیامبر خدا. ضمن اینکه در روایات، نهی شده ایم که هیچ شخصی را با معصومین علیهم السلام مقایسه نکنیم، باید از جناب احمد اسماعیل پرسید: آیا پیامبر اولوالعزم حضرت ابراهیم در جستجوی حقیقت بود یا معرفی کننده ی راه حقیقت؟

در جمله ای دیگر، جناب احمد اسماعیل میگوید: مادرت بر اساس وحی نام تو را انتخاب کرد. باید از جناب آقای احمد اسماعیل پرسید: بر اساس چه مدرکی چنین ادعایی می کنی؟

نکته مهم : جناب احمد اسماعیل که خود را حجت خدا و امام انتخاب شده از سوی خدا میداند، به اندازه ای کم معرفت است که پس از اسم حضرت ابراهیم علیه السلام از (ع) استفاده کرده و همچنین پس از ائمه اثنی عشر به جای عليهم السلام از (ع) استفاده کرده و اینقدر نادان است که پس از نام محمد صلی‌الله علیه و آله و سلم نیز از (ع) استفاده کرده است. آیا واقعاً این شخص که تا این حد بی سواد و بی ادب و بی معرفت نسبت به ساده ترین موارد دینی است، می تواند حجت خدا باشد؟

پی نوشت

  1. إلزام الناصب ج ‏2، ص 233

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *