3- راه شناخت و ویژگی‌های حبل الله، امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در خطابه‌ی غدیر | یمانی پدیا | دانشنامه مجازی مدعیان مهدویت
مقالات

3- راه شناخت و ویژگی‌های حبل الله، امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در خطابه‌ی غدیر

فصلنامه‌ی غدیر

با توجه به این مبانی، نقش مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه الشریف) که امام زمان ما در دوران حاضر هستند، به خوبی روشن می‌شود. به همین دلیل است که شیطان به شدت در ساخت فرقه‌ها و تراشیدن بت‌هایی از مدعیان دروغین تلاش می‌کند. یکی از مهم‌ترین شواهد و دلایلی که ثابت می‌کند چقدر شیطان در این مسیر کوشش می‌نماید، فهرست بلند بالای مدعیان دروغین مهدویت و قائمیت است.

با توجه به همین نقش بسیار مهم و کلیدی معرفت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است که در متون دینی (یعنی قرآن کریم و روایات معصومین (علیهم السلام)) صدها دلیل و راه برای شناخت امام و حجت بالغه‌ی الهی بیان فرموده‌اند. از میان این صدها سند دینی که ویژگی‌های امام زمان و مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه الشریف) را بیان فرموده‌اند، به بهانه‌ی غدیر و وظیفه‌ای که پیامبراکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) برای همه‌ی ما مشخص فرموده‌اند، فقط و فقط به سراغ خطابه نورانی غدیر می‌رویم.

زیرا رسول مکرم اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم) هر پدری و هر حاضری را موظف فرموده‌اند سخنان ایشان در غدیر را به فرزندان و غایبان برسانند. بنابراین خطابه‌ی غدیر را بهانه‌ای قرار می‌دهیم تا به لطف خداوند متعال و عنایت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) با بهره‌گیری از کلام نورانی پیامبراکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) در این روز شریف، ویژگی‌های مربوط به شأن امامت و همچنین شأن مهدویت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) را به غایبان برسانیم.

باشد تا به لطف خداوند متعال و عنایت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) گامی به سوی وحدت امت اسلامی برداشته شود و امت اسلامی در مقابل مدعیان دروغین مهدویت واکسینه شده و از گرفتار شدن در دام آن‌ها مصون بمانند.

و چه زیبا فرمود حضرت صدیقه طاهره (علیها السلام) که غدیر، عذری برای کسی باقی نگذاشت! بخش پایانی این نوشتار به سخنان گوهربار حضرت فاطمه زهرا (علیها السلام) اختصاص داده شده تا اهمیت معیارهایی که در خطابه‌ی غدیر بیان شده، بیش از پیش روشن گردد.

بار دیگر تاکید می‌گردد غدیر تنها یکی از مواردی است پیامبراکرم (صلی الله علیه و آله و سلم)، رمز و محور وحدت را بیان فرموده‌اند. چرا که ایشان در طول دوران رسالت خود صدها مرتبه تکلیف مسلمانان را تا روز قیامت مشخص فرمودند؛ از میان صدها مرتبه‌ای که بر وجوب تمسک به ثقلین یعنی چنگ زدن به قرآن و عترت (علیهم السلام) تاکید فرموده‌اند، در این نوشتار فقط به خطابه‌ی غدیر پرداخته می‌شود.

لازم به ذکر است هدف از نوشتار پیش‌رو، بررسی امامت و مهدویت نیست. بلکه تنها بررسی ویژگی‌های امام و مهدی موعود (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در خطابه غدیر با رویکرد شناخت مدعیان دروغین مهدویت و امامت است. حال با این مقدمه به سراغ خطابه غدیر می‌رویم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *